Haberler

Acı trafik kazası

Ağva’dan Kandıra’ya gelmekte olan Emine Nurdan Yapar (17) yönetimindeki motosiklet, Orhan Mahallesi Ağva - İstanbul Caddesi üzerinde Kandıra İSU Şube Müdürlüğü’ne ait Levent Avcı yönetimindeki 41 RR 732 plakalı vidanjör şantiyeye gireceği esnada kontrolünü kaybederek kamyonun altına girdi. Meydana gelen kazada motosiklet sürücüsü Emine Nurdan Yapar ve erkek arkadaşı olan Ümit Gündoğdu (18) ağır yaralandı. devamı »

Kefken’de pazar yeri değişti.

Kefken’de uzun yıllardan beri açılan halk pazarının yeri değişti. Pazar bundan böyle sağlık ocağının yanında kurulacak. Kefken Muhtarı İsmail Buruş, Kefken merkezde kurulan halk pazarını Kefken Sağlık Ocağı’nın kuzey tarafına kurulması noktasında önceki yıllar Orman İşletme’den yer talebinde bulunmuştu. Orman işletme muhtarın bu talebini karşısında 5 dönümlük bir alan tahsis etti. Bunun üzerine yıllardan beri halkın kabusu olan Kefken Merkezde ki pazar kaldırılarak devamı »

Plajlarda balık adamlar güven veriyor.

Özellikle yaz aylarında meydana gelen boğulma olaylarına karşı sahillerde devriye gezen Timler boğulma tehlikesi geçiren vatandaşların yardımına koşuyor. Tim sayesinde Son haftalarda Kocaeli'de boğulma vakalarına rastlanmıyor.
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı’na bağlı timde Kumcağız Plajında 28 kişilik ekip, Cebeci Plajında 45 kişilik ekip devamı »

Funda Arar yeni klibini Pembe Kayalarda çekti

Funda Arar'ın son albümünden Yak Gel şarkısının 28 Mayıs'ta Murad Küçük yönetmenliğinde Pembe Kayalar'da gerçekleşen klibi yayında.
Son albümü 'Zamanın Eli'ni yaklaşık iki ay önce çıkaran Funda Arar, internet sitesinde yapılan anket sonucu ikinci klibini 'Yak Gel' adlı şarkıya çekti. Yönetmenliğini Murad Küçük'ün yaptığı klibin çekimleri Pembe Kayalar'da 20 saatte gerçekleşti. devamı »

Kefken'de Kabotaj Bayramı Kutlamaları

1 Temmuz 2010 tarihinde Kefken Liman Başkanlığınca düzenlenecek olan Kabotaj Bayramı Kutlamaları saat 9:30 da başlayacak olup çeşitli yarışmalar ve gezi ile sona erecektir.

Detaylı bilgi almak için : Kemal Kır (0532) 683 33 36
devamı »

Şehidimizi uğurladık

Şehidimiz İstihdam Er Oğuz Kır'ın cenazesi, Kandıra Kazım Dinç Devlet Hastanesinden alınarak Kefken Mithatpaşa Mahallesi'ndeki evine getirildi. Köydeki bütün evlerde ve çalışan tüm minibüslerde Türk bayrakları asılıydı. Şehidimizin cenazesi evinde yaklaşık 25 dakika kaldıktan sonra ... ayrıntı ve fotoğraflar » / videolar »

Er Oğuz Kır'ın beyin ölümü gerçekleşti

Hakkari Çukurca’da vatani görevini yapan ve geçtiğimiz günlerde gerçekleşen mayın patlaması sonucu yaranan Kefkenli Oğuz Kır’ın beyin ölümünün gerçekleştiği ifade edildi. Teröristlerin kurduğu mayına çarpan askeri araçtaki 6 askerimiz şehit olmuştu. Olaydan yaralı olarak kurtarılan 8 askerden birisi olan Kefkenli Oğuz Kır da Şırnak Askeri Hastanesi’nde tedavi edildikten sonra Ankara’da bulunan GATA’ya sevk edilmişti. devamı »

Turizm Haftası Kefken'i coşturdu

Kefken İlköğretim Okulunun hazırladığı ve Kefken Beyoğlu Belediyesi Yaz Kampında gerçekleştirilen Turizm Haftası kutlamaları renkli görüntülere sahne oldu.
Kandıra Kaymakamlığının organize ettiği Turizm Haftası kutlamaları, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü öncülüğünde Kefken İ.Ö.O düzenlediği etkinliklerle yapıldı. Kefken Beyoğlu Belediyesi Yaz Kampında gerçekleştirilen tören renkli görüntülere sahne oldu. devamı »

Kefken'de kuaförlük kursuna yoğun ilgi

Kandıra Halk Eğitim Merkezi bünyesinde ilk kez Kefken'de açılan Kuaförlük kursuna büyük talebin yanı sıra İlçe Kaymakam Hamza Erkal bu tür kursların Kandıra ve tüm köylerinde açılması için tam destek verdi.
Kandıra Halk Eğitim Merkezi Bünyesinde İlk kez Kefken’de açılan Kuaförlük kursu Usta Öğretici Elif Güngör öncülüğünde 20 kursiyerle birlikte 4 aydır devam ediyor. 4 aylık çalışmanın ardından devamı »

Yeni Muhtarımız İsmail BURUŞ

29 Mart 2009'da yapılan muhtarlık seçimlerinde 277 oy alan İsmail BURUŞ Kefkenimizin yeni muhtarı oldu.
Seçimde alınan oylar; Muhtar Adayları: 1. İsmail Buruş: 277 oy, 2. Aşır Kan: 212 oy, 3. Rahmi Koç: 150 oy, 4. Mustafa Atalar: 93 oy, 5. Aslan Bulan: 45 oy;
Azalar: 1. Zeynel Abidin Ekrem: 246 oy, 2. İsmail Ünal: 222 oy, devamı »

Kefken Liman Başkanı Demirezen'in tayini çıktı

Kandıra, Kefken Liman Başkanı olarak 2004 yılından beri görev yapan Alper Demirezen Edremit Liman Başkanlığına tayini çıkması ile İlçede veda turlarına başladı. 2004 yılından beri Kandıra İlçesinde başarılı çalışmaları ile tanınan Kefken Liman Başkanı Alper Demirezen tayininin çıkması ile Kefken ve Kandıra’da veda turlarına çıkarak buradaki görevinden ayrılıyor. Uzun yıllardan beri Fethiye, Güllük ... devamı »

Kefken Çevre Yaz Kampı

Kefken Çevre Yaz KampıBeyoğlu Belediyesinin işlettiği Orman ve Çevre Bakanlığı'ndan kiralanan kampın toplam kullanım alanı kırk altı dönüm olup, kampta 22 adet evden oluşan 6 adet iki katlı ve 23 adet müstakil olmak üzere toplam 45 adet ev bulunmaktadır. Ayrıca yönetim odası, yemekhane, kafeterya, bilgisayar salonu, lobi ve revirden oluşan üç katlı sosyal tesislerde bulunmaktadır. Kampta, 1 müdür, 1 şef, 1 memur, 1 doktor, 1 hemşire, 1 psikolog, 16 öğretmen, 2 yardımcı öğretmen, 17 yemekhane personeli, 8 güvenlik, 3 temizlik, 3 teknik eleman olmak üzere toplam 55 personel ile hizmet vermektedir.
Kamp dört yıldır işletilmektedir ve bu süre içersinde kampa; 2006 yılı sonu itibariyle Beyoğlu'ndan 8532 öğrenci, Beyoğlu'ndan 1486 özürlü ve yaşlı, Tunus, Belçika, İspanya, Yunanistan, Macaristan, Bulgaristan, Azerbaycan, Türkmenistan, Çin Halk Cumhuriyetinden olmak üzere 312 yabancı katılmıştır. devamı »

Türkiye'nin Hollywood'ı Kefken oluyor.

Yeşilçam'ın Kefken'e taşınması planlanıyor. Burada 600 dönüm arazi üzerine plato kurma projesine sıcak bakan sinemacılar, "Kimin işleteceği önemli" diyor.
Türk filmlerinin hem gişe hem de uluslararası festivallerdeki başarısı Kültür Bakanlığı'nı harekete geçirdi. Bakanlık, Kefken'deki 600 dönümlük arazide Hollywood benzeri bir plato kurulması için harekete geçti. İçinde orman, göl, çöl, dağ ve deniz barındıran arazi için Kültür Bakanı Atilla Koç sinemacılarla bir toplantı yaptı. Toplantıya Osman Yağmurdereli, Osman Sınav, Sinan Çetin ve Türker İnanoğlu gibi tanınmış sinemacılar katıldı.
Kefken'de kurulması planlanan platonun altyapısı devlet tarafından yapılacak. Sinemacıların sıcak baktığı projenin en önemli çıkmazı platonun nasıl ve kimler tarafından işletileceği. Sinema ve Telif Hakları Genel Müdürü Selahattin Ertaş, "Çok büyük bir arazi. Kurulacak platodan sadece Türk sinemacıları değil, yabancılar da yararlanacak. Ancak tesisi kim, nasıl yapacak? Hangi sermayeyle işletecek? Bunlar çok önemli" dedi.
Türkiye Sinema Eserleri Sahipleri Meslek Birliği (Se-Sam) Başkanı Yılmaz Atadeniz, Türk filmlerinin son zamanlardaki başarısıyla projenin tekrar gündeme geldiğini söyledi. Atadeniz, "Bir türlü hayata geçmeyen projeyi Atilla Koç yeniden gündeme getirdi. Bu çok büyük ve değerli bir arazi. Ne yazık ki başka gayelerle kullanıldığını duyuyoruz" dedi.

Kefken Adası, Asya'daki 159. ada oldu.

Türkiye'nin Karadeniz'deki iki adasından biri olan Kefken Adası, dünyanın çok sayıdaki ülkesine telsiz irtibatı ile tanıtılıyor.
Kefken AdasıTelsiz ve Radyo Amatörleri Derneği Kocaeli Şubesi Başkanı Mustafa Yaman, Kefken Adası'nın Amatör Telsizcilik Yönetmeliği'nde bulunan özel çağrı işaretlerinden "YM0KI" kullanılmasıyla dünya ülkelerine tanıtıldığını söyledi.
Yaman, bu tanıtımı gerçekleştirmekle birlikte Dünya Adalar Birliği Merkezi'nin de dikkatini çektiklerini belirterek "Dünya Adalar Birliği Merkezi, Kefken Adası'nı Asya ülkelerindeki 159. ada olarak tescil etti. Bunu sağladığımız için çok mutluyuz" dedi. Kefken'in tanıtımı için dünyadaki tüm adaların aktivasyonunu takip eden ve merkezi İngiltere'de bulunan Islands On The Air aracılığıyla dünyadaki amatör telsizcilere çağrı yapıldığını bildiren Yaman, sözlerini şöyle sürdürdü:
"Bu merkezle irtibat kurup bir ilki gerçekleştirdik ve Kefken Adası'nı dünyaya tanıttık. 15 personelle 3 gün boyunca özel çağrı işareti kullanıp ABD, İngiltere, Almanya, Kanada, Fransa, İsviçre, Yunanistan, Rusya, Çin ve Brezilya'nın da aralarında yer aldığı toplam 124 ülkeden 7 bin civarındaki amatör telsizciyle görüşme sağladık. Adanın tarihçesini anlatmaya çalıştık. Kefken'e gelen 2 İtalyan telsizci, buradan kendi ülkelerinin yanı sıra başka bazı ülkelerle de görüşmeler yaptı. Ülkemiz, milyonlarca dolar harcasa da Kefken Adası'nın böyle bir tanıtımını yapamazdı."
11 Mart 2002 - Cumhuriyet


EmlakBurada.com